0 0
0
Записатись на підбір догляду

Ретинол у догляді: для чого та його види

Ретинол зараз продовжує набирати популярність як у світі, так і в Україні. І це не дивно, бо він є потужним активом, який вже довів свою ефективність. Проте вводити, поєднувати з іншими активами, підбирати необхідну форму та концентрацію потрібно обережно, бажано, з допомогою спеціалістів. Бо через свою потужність, ретинол може і врятувати, і в той самий час нашкодити. Саме тому давайте розбиратись детальніше. 

Що таке ретинол

Ретинол — це одна з форм вітаміну А. Сам по собі він не працює, а чинить дію саме ретиноєва кислота — аптечний засіб, який не використовують у домашньому догляді. Саме тому було досліджено та виведено попередників цієї кислоти — різні форми ретинолу, які утворюють на шкірі ретиноєву кислоту.

Проблеми, з якими справляється ретинол:

  • вікові зміни шкіри
  • акне та висипання
  • купероз, пігментація
  • себорегуляція.

Використовувати ретинол можна з 18 років за видимих потреб, якщо з метою антивікового ефекту – то у віці 30+. Але все індивідуально, і дивимось ми саме на стан шкіри. 

Ретинол

Як правильно використовувати ретинол

Використання ретинолу має свої правила:

  • підбираємо форму і концентрацію саме для вашого типу шкіри
  • вводимо ретинол поступово
  • вибудовуємо правильний догляд навколо засобу з ретинолом (зволоження, відновлення)
  • вранці обовʼязково захист від сонця

Різновиди ретинолу

У шкірі працює ретиноєва кислота, це кінцевий продукт перетворення ретиноїдів.

Розділяють 4 форми ретинолу: Ретинілпальмітат (ефір ретинолу), Ретинол, Ретинальдегід та Третиноїн\Ретиноєва кислота.

Ретиніл пальмітат має антиоксидантну дію та регулює обмінні процеси у клітинах шкіри. Сприяє відновленню шкіри, активує синтез колагену. Має низький подразнюючий потенціал. 

Ретинол — прискорює оновлення шкіри, регулює роботу сальних залоз, підвищує пружність та еластичність шкіри. Завдяки капсульній формі проникає більш глибоко у шари шкіри та мінімізується його подразнювальний потенціал. Має високий подразнюючий потенціал.

Ретинальдегід (Ретиналь) — єдина форма з антибактеріальною дією. Також ефективно бореться із віковими змінами, покращує тон та сяйво шкіри.

Не часто може спричиняти подразнення.

Ретиніл ретиноат — найактивніший і найбезпечніший у всьому ланцюжку ретинолів, не викликає подразнення. 

Дивитись на вид ретинолу та його концентрацію потрібно окремо у кожному засобі, який називають «ретинолом» або «з ретинолом». 

Отже, якщо хочеться помітного результату, потужного анті-ейдж ефекту, вирівнювання тону обличчя і не тільки, то ми радимо звернути увагу на цей актив. Проте вводити його рекомендуємо зі спеціалістами, а ми вам у цьому допоможемо.

Поділитися:

Останні новини

Популярні статті